نحوه اضافه کردن تصاویر شاخص به صفحه دسته های وردپرس

تصاویر شاخص برای دسته‌ها یکی از آن ایده‌هایی هستند که به قدری آشکارا سودمند هستند که احتمالاً قبلاً به آن فکر نکرده‌اید.

یک تصویر شاخص می‌تواند تأثیر مثبت زیادی روی صفحات بگذارد، بنابراین طبیعی است که وقتی به آن فکر می‌کنید، این تأثیر را به صفحات دسته‌بندی خود گسترش دهید و به بازدیدکننده یک نشانه بصری فوری بدهید.

در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک تصویر شاخص برای یک دسته بندی مشخص کنید و نکاتی را در مورد نحوه به روز رسانی تم خود برای نمایش تصاویر شاخص دسته ها به شما ارائه می دهیم.

چه کسی نمی خواهد صفحات دسته بندی سایتش به این شکل باشد؟

افزودن تصاویر برجسته به صفحات دسته بندی شما به 3 مرحله نیاز دارد:

 1. افزونه Category Images را نصب و فعال کنید
 2. تصاویر را به دسته های خود در رابط مدیریت اضافه کنید
 3. برای نمایش تصاویر در صفحه دسته بندی، پوسته خود را به آماده کنید

مرحله 3 به موضوع شما بستگی دارد، اما من شما را با اضافه کردن کد مورد نیاز برای Twenty Twelve (که دارای یک قالب دسته‌بندی است) راهنمایی می‌کنم.

خوب، بیایید شروع کنیم.

مرحله 1: پلاگین را نصب کنید

ساده ترین راه برای نصب افزونه، دانلود، آپلود و فعال سازی آن است.

چیزی برای پیکربندی وجود ندارد، بنابراین به مرحله 2 بروید.

مرحله 2: تصاویر دسته را اضافه کنید

تصاویر از طریق فرم افزودن دسته یا برای دسته‌های موجود در فرم ویرایش دسته در زیر منوی پست‌ها > دسته‌ها به دسته‌های جدید اضافه می‌شوند.

یک دسته را انتخاب کنید و روی ویرایش کلیک کنید و یک دکمه آپلود/ویرایش تصویر را در پایین مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی دکمه پنجره فایل ها باز می شود که در آن می توانید یک تصویر موجود را انتخاب کنید یا یک تصویر جدید آپلود کنید، درست مانند افزودن یک تصویر شاخص به یک پست.

افزودن تصاویر به دسته ها دقیقاً مانند افزودن آنها به پست ها است

چند تصویر را به چند دسته اضافه کنید و به مرحله 3 بروید.

مرحله 3: تم خود را به روز کنید

خوب، خوب، 2 مرحله اول آسان بود: این مرحله جایی است که کمی پیچیده تر می شود زیرا اکنون باید پوسته خود را به دستکاری کنید تا تصویر شاخص دسته بندی را نمایش دهد.

قرار دادن کد در پوسته تا حد زیادی به پوسته شما و نحوه استفاده آن پوسته از سلسله مراتب قالب وردپرس بستگی دارد. به طور کلی، پوسته ها یا یک فایل قالب دسته بندی خاص دارند (category.php) یا به یک فایل قالب بایگانی عمومی تر (archive.php) اجازه می دهند تا همه لیست ها را مدیریت کند، نه فقط دسته ها.

همچنین ممکن است لازم باشد به دنبال فایل دسته بندی خاصی باشید. شما می توانید این فایل های قالب را با نام category-[category-slug].php تشخیص دهید.

من دستکاری Twenty Twelve را بررسی می‌کنم که از یک فایل قالب category.php استفاده می‌کند.

صرف نظر از اینکه چه رویکردی را باید در پیش بگیرید، باید یک پوسته فرزند برای تغییرات خود ایجاد کنید. اگر در مورد نحوه ایجاد یک تم کودک مطمئن نیستید، مقاله آموزش عالی ما را بررسی کنید.

افزودن تصویر شاخص دسته ها به پوسته بیست دوازده

این تم پیش فرض قدیمی اما بسیار محبوب وردپرس هنوز هم یک تم عالی برای تمرین است.

زیر این کد:

<header class="archive-header">

در category.php این کد را اضافه کنید:

<?php if (function_exists('z_taxonomy_image')) z_taxonomy_image(); ?>

اگر از یک دسته با تصویر شاخص بازدید کنید، تصویر را خواهید دید، اما تصویر دسته و عنوان دسته به مقداری استایل نیاز دارند.

استایل دادن تصویر شاخص و عنوان دسته

تم بیست و دوازده، همانطور که در طول سال‌ها به‌روزرسانی‌های زیادی دیده است و تصاویر شاخص با اندازه کامل به طور پیش‌فرض با عرض ( width ) 100٪ هستند، بنابراین اصلاً نیازی به تنظیم تصویر شاخص نیست. کد CSS مورد نیاز برای همپوشانی عنوان بر روی تصویر ، این است:

header.archive-header h1.archive-title {
  position: absolute;
  color: #ffffff;
  font-size: 2em;
  margin-top: -120px;
  margin-left: 25px;
  word-wrap: break-word;
  max-width: 50%;
  line-height: 1.5em;
}

عنوان بایگانی کاملاً تغییر کرده است: رنگ آن به سفید تغییر یافته است، اندازه فونت به بسیار زخیم شده و موقعیت‌یابی و حاشیه منفی تضمین می‌کند که مانند این تصویر ، برجسته نمایش داده می‌شود:

یک پیشرفت بسیار چشمگیر برای صفحه دسته بیست و دوازده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهبخش دانلودحساب کاربری
جستجو
Wir haben jedoch keinen einfluss auf die aktuelle und zukünftige gestaltung und inhalte der verlinkten seiten. The new construction naples florida homes in 2023 and 2024 provide more benefits to the buyer than in recent years. La06 central lehigh acres.